التصنيفات
blog

Wiele czynników przeszkadza w 100% niezawodnym.

Wiele czynników przeszkadza w 100% niezawodnym.

Oto para, którą lubię. Yummly.com to bezpłatna aplikacja mobilna i strona internetowa, która zawiera setki spersonalizowanych rekomendacji przepisów, w tym bezglutenowych, wegetariańskich, keto-diet i innych. Jest przyjazny dla użytkownika i łączy listę artykułów spożywczych, a także rzeczywisty plan posiłków. Nigdy więcej nie podasz posiłków ho-hum. Cozi.com to kolejna bezpłatna, łatwa w użyciu aplikacja do planowania posiłków, która łączy przepisy i planista obiadowy.

Po kilku tygodniach pracujesz na liście spożywczej, zaczniesz tworzyć studnię -Plajna spiżarnia. Opracujesz regularne przepisy „przejdź do”, które wymagają wielu takich samych składników i przypraw, które można kupić w sprzedaży lub które będą trwać tygodnie na raz. Wiedza o tym, co już jest w twoich szafkach, to świetne pieniądze- i oszczędzanie czasu, ponieważ nie będziesz kupować dodatkowych puszek bulionu z kurczaka ani szminki przez szafkę przyprawową zastanawiając się, gdzie jest proszek chili- będziesz wiedział, co masz i Będziesz mógł na to położyć ręce.

Pokaż entuzjazm dla tego nowego stylu życia, czyniąc swoje dzieci częścią procesu.

3. Bądź kreatywny i zaoferuj rodzinie smaczne doświadczenia

Kolejną zaletą planowania posiłków jest to, że możesz wyciągnąć rodzinę z koleiny jedzenia tego samego starego, nudnego, a nawet niezdrowych posiłków, które zwykle utkniesz na każdym tydzień. W życiu jest coś więcej niż hot dogi i tater tots!

Kiedy lata temu rozpocząłem planowanie posiłków, postanowiłem wstrząsnąć, próbując jednego nowego przepisu każdego tygodnia. Allrecipes.com i FamilyTime.com to dwa z moich ulubionych, które zawsze mają świeży i łatwy pomysł do wypróbowania. Moja rodzina nie zawsze była szalona na punkcie niektórych z tych nowych mikstur, ale w końcu zaintrygowały się i zaczęli czekać na nowe talerze, które próbowalibyśmy.

W życiu jest coś więcej niż hot dogi i tater tots !

Nie marnuj jedzenia – odporuj na to!

Po poświęceniu światu planowania posiłków zobowiązałem się również do tego, że nie jestem tak marnotrawny z naszym jedzeniem. Nie ma nic bardziej zniechęcającego niż duże nadzieje na wybór świeżych warzyw i ta doskonale pokonana wołowina z delikatesów tylko po to, by otworzyć chrupiące pod koniec tygodnia i zobaczyć, jak twoje jedzenie opadają i odwracając kolory, które wyglądają zdecydowanie niezdrowe. (Hmm. Czy cukinia powinien być ten funky odcień brązu?)

Dzięki niesamowitym stronom internetowym możesz łatwo rozwiązać ten problem i wykorzystać swoją kreatywną stronę. Sprawdź supercook.com i bigoven.com i nigdy więcej nie będziesz musiał być marnotrawny. Te strony pomogą Ci znaleźć nowe sposoby wykorzystania składników w lodówce i spiżarni lub znaleźć sposoby na przyniesienie nowego życia do resztek.

Skorzystaj z narzędzi oszczędzających czas

Nie zapomnij o dwóch moich ulubionych narzędziach, jeśli chodzi o kreatywne planowanie posiłków: garnko i instant doniczce.

Użyj crock-pota: tak, powrócili i są Wspaniała część zdrowego i pysznego planu jedzenia. Wiele osób używa w dzisiejszych czasach powolnych kuchenek, ponieważ możesz wrzucić kilka składników rano i wrócić do pikantnego aromatu posiłku gotowego do zjedzenia natychmiastowego. Używam mojego przynajmniej raz w tygodniu. (Kurczaki Roaster po prostu rozpłyną się w ustach!) Istnieją setki przepisów dostępnych online, w tym te ulubione z Delish.com.

Wypróbuj natychmiastowy garnek: Ta coraz popularna alternatywa jest połączeniem powolnego kuchenki i szybkowar. Użyj go, aby zrobić niewiarygodne posiłki w ciągu pół czasu! Istnieje ogromne bogactwo przepisów na instant doniczki, a także społeczności i przepisy dla tych, którzy uczą się z nich korzystać.

4. Zmniejsz codzienny stres i rozkoszuj się więcej czasu z rodziną

Dzisiejsze gorączkowe styl życia rodzinnego nie musi oznaczać, że wciąż nie możemy się cieszyć i dobrze się bawić. Możemy zmniejszyć nasz codzienny stres i mieć więcej czasu na rodzinę, mając solidny plan, który pozwala nam dobrze jeść i być mniej oszołomieni.

Dzieci, które regularnie siedzą na obiad z rodziną, otrzymują wyższe oceny, Mają lepsze słowniki, są bardziej odporne i rzadziej podejmują niezdrowe nawyki, takie jak palenie. Odporne i rzadziej podejmują niezdrowe nawyki, takie jak palenie. Wspólne jedzenie pozwala także rodzinom pozostać ze sobą w kontakcie i dzielić się historiami o tym, co wydarzyło się w ciągu ich dnia. Rodzice mają okazję rzucić się w okno ruchliwego życia ich dzieci. Podobnie, dzieci mają okazję zobaczyć, co się stanie w godzinach pracy mamy i taty.

Nawet jeśli napięte harmonogramy sprawiają, że jedzenie jako rodzina każdej nocy może być niemożliwe, spróbuj posiłku siedzącego kilka nocy a Tydzień lub ciesz się regularnym niedzielnym brunchem. Jest to wykonalne, jeśli sprawisz, że planowanie posiłku jest priorytetem. Rodziny, które łączą chleb, są bardziej skłonne do śmiechu i szczęśliwie cieszą się towarzystwem.

Powiązane: 4 sposoby na uczynienie ketobooster gdzie kupić rodzinnego obiadu świętą rutyną

Wszystkie treści są tutaj tylko do celów informacyjnych. Ta treść nie zastępuje profesjonalnego osądu własnego dostawcy zdrowia psychicznego. Skonsultuj się z licencjonowanym specjalistą ds. Zdrowia psychicznego w celu uzyskania wszystkich indywidualnych pytań i problemów.

O autorze

Cheryl Butler Project Parenthood

Cheryl L. Butler była gospodarzem potężnego podcastu Mommy przez dziewięć lat od 2012 do 2021 roku. Jest matką ośmiorga dzieci. Jej doświadczenia z niepłodnością, adopcją, siedem ciąż i wychowywanie dzieci z opóźnieniami rozwojowymi pomogły jej stać się źródłem radości i wyzwań rodzicielstwa. Możesz skontaktować się z nią przez e-mail.

Śledź Facebook LinkedIn Pinterest Subskrybuj projekt Project Parenthood Podcast Spotify Google Stitcher autorstwa Monica Reinagel, MS, LD/N, CNS Nutrition Diva 24 czerwca 2010 1-minutowy czytanie

Szybka wskazówka: Jak robić regularne owies tak szybko, jak natychmiastowa płatka owsiana

Porównaliśmy już korzyści zdrowotne z regularnego owsa i błyskotliwości, więc teraz dowiedz się, jak w pośpiechu

Jeśli wolisz bardzo miękką teksturę błyskawicznego owsa od nubbier, żucia tekstury zwykłego owsa, ta wskazówka nie pomoże ci. Ale jeśli główną atrakcją Instant Oats jest szybki czas przygotowania, ta wskazówka jest dla Ciebie. Umieść 1/2 szklanki regularnych (staromodnych) owsianych owsa i 1 szklankę wody do bezpiecznej miski mikrofalowej wraz ze szczyptą soli, w razie potrzeby. (Jeśli lubisz płatki owsiane trochę zupa, użyj 1/3 szklanki owsa) pokrywaj miskę pokrywką lub odwróconą talerzą i mikrofalą na wysokim poziomie przez 2 ½ do 3 minut. Voila! W czasie, gdy trzeba czekać, aż czajnik się zagotuje, możesz cieszyć się całą obfitą dobrocią staromodnej płatki owsianej.

Zdjęcie owsiane dzięki uprzejmości Shutterstock

o autorze

Monica Reinagel, MS, LD/N, CNS

Monica Reinagel jest licencjonowanym dietetykiem, autorem i twórcą najbardziej rankingowych podcastów zdrowia i fitness iTunes. Jej rada jest regularnie prezentowana w The Today Show, Dr. Oz, NPR i w wiodących krajach gazetach, czasopismach i stronach internetowych. Czy masz pytanie dotyczące odżywiania? Zadzwoń na linię Diva Diva Diva pod numer 443-961-6206. Twoje pytanie może być prezentowane w programie.

przyjmowanie probiotyków wraz z antybiotykami może być dobrym pomysłem. Ale jak ważny jest czas? lub suplementy wraz z lekami antybiotykami. Czy wprowadzenie przyjaznych bakterii do twojego systemu może pomóc w zapobieganiu skutkom ubocznym antybiotykoterapii lub czy antybiotyki po prostu zabijają przyjazne bakterie tak szybko, jak je przyjmujesz? Chociaż dowody są nieco rozmyte, wydaje się, że przyjmowanie probiotyków podczas leczenia antyobitc często pomaga i nie wyrządza szkody.

Ale, jak zauważa fan Diva Diva, Courtney zostawiłem jedno płonące pytanie bez odpowiedzi: czy powinieneś wziąć obie tabletki w tym samym czasie lub nieco je wyprzedzić? Jaki jest najlepszy czas?

Niestety literatura naukowa ma nam niewiele do zaoferowania. Wśród badań, które analizowały wpływ probiotyków z antybiotykami, nie ma standardowego protokołu dla czasu tych dwóch. W rzeczywistości może to wyjaśnić, dlaczego wyniki tak bardzo różnią się w zależności od badania. (Wzywając wszystkich badaczy: Czy możemy zaprojektować badanie, aby sprawdzić, czy czas robi jakąś różnicę? Antybiotyki zabijają bakterie. Probiotyki to bakterie. Biorąc oba dokładnie w tym samym czasie, z pewnością podważyć szanse przeżycia dla korzystnych bakterii. Dlaczego nie dać im szans na walkę? Jeśli potrafisz zarządzać tym logistycznie, weź swoje probiotyki lub zjedz pokarm bogatych w probiotyki około dwóch godzin po przyjmowaniu antybiotyków.

Masz własne pytanie o odżywianie? Wyślij go na adres żywienia@quickanddirtytips.com, a postaram się poradzić sobie w przyszłym podcastie lub biuletynie.

Zdjęcie miski granoli dzięki uprzejmości Shutterstock.

O autorze

Monica Reinagel, MS, LD/N, CNS

Monica Reinagel jest certyfikowanym licencjonowanym dietetykiem , autor i twórca jednego z najbardziej rankingowych podcastów iTunes. Jej rada jest regularnie prezentowana w The Today Show, Dr. Oz, NPR i w wiodących krajach gazetach, czasopismach i stronach internetowych. Czy masz pytanie dotyczące odżywiania? Zadzwoń na linię Diva Diva Diva pod numer 443-961-6206. Twoje pytanie może być prezentowane w programie.

Autor: Monica Reinagel, MS, LD/N, CNS Nutrition Diva 15 czerwca 2010 1-minutowy odczyt

Szybki napiwek: Zachowaj świeżość bez plastikowych toreb

Wielu z nas próbuje Odetnij nasze użycie plastiku. Ale czy w końcu napełniasz swoje worki spożywcze wielokrotnego użytku plastikowymi torbami? Nie ma potrzeby worki w większości produktów-wyraźnie umieszcza go w torbie lub wózku. Aby przechowywać sałatę i warzywa, spłucz je wodą, gdy je dostaniesz do domu, otrząśnij tyle wody, ile możesz i owinąć je w czystym ręcznikiem. (Najlepiej działają typu tkaniny.) Następnie włóż pakiet w szufladę chrupiącą. Zieloni pozostaną kruche i świeże przez tydzień lub dłużej. Umyj wszystkie produkty dokładnie przed zjedzeniem.

Aby uzyskać więcej wskazówek, zobacz tę wspaniałą informację z rynków rolników Berkeley.

Zdjęcie dzięki uprzejmości Shutterstock

O autorze

Monica Reinagel, MS, LD/N, CNS

Monica Reinagel to licencjonowany dietetyk, autor i twórca najbardziej rankingowych podcastów zdrowia i fitness w iTunes. Jej rada jest regularnie prezentowana w The Today Show, Dr. Oz, NPR i w wiodących krajach gazetach, czasopismach i stronach internetowych. Czy masz pytanie dotyczące odżywiania? Zadzwoń na linię Diva Diva Diva pod numer 443-961-6206. Twoje pytanie może być prezentowane w programie.

Naukowcy z Harvard University posunęli się nawet do stwierdzenia, że ​​pomiar zmienności tętna jest „wizualnym wglądem w najbardziej prymitywną część twojego mózgu”, która brzmi świetnie, ale jak możemy dopasować ludzi do użycia tego nasza korzyść?

autor: Brock Armstrong Get-Fit Guy 16 października 2018 9-minutowy czytanie nr 411 Play Pause Słuchaj Zmienność tętna (HRV): co to jest i jak go poprawić . Jeśli chcesz wysłuchać dźwięku, użyj Google Chrome lub Firefox.

Kilka tygodni temu słuchacz Megan napisał do mnie na Facebooku i powiedział: Hej Brock, czy wyjaśnisz zmienność tętna (HRV) w kategoriach laika ? Dużo o tym słyszałem, ale nie do końca rozumiem koncepcję ani jej użycie. Pomyślałem, że to świetna sugestia, ponieważ HRV jest techniką, która rośnie popularność i akceptacja w świecie sportu i fitness. Więc proszę bardzo, Megan: HRV 101.

Większość sportowców wie, że uzyskanie wystarczającej ilości odpoczynku po wysiłku jest niezbędne do wykonania. Wciąż wielu z nas nadmiernie traktuje i czuje się winnych lub leniwych, kiedy bierzemy dzień wolny. Ale nieustępliwy trening może złamać nawet najsilniejszych sportowców, a odpoczynek jest koniecznością, aby umożliwić ciału naprawę, odbudowę i wzmocnienie.

Biorąc pod uwagę, że wielu z nas jest tak trudno wiedzieć, kiedy trenować i ciężko trenować i Kiedy się wycofać, zanim wpadniemy na monitor tętna Bluetooth i wystrzelić naszą aplikację do smartfona mierzenia HRV, spójrzmy na niektóre sposoby, w jakie możemy zmierzyć nasz obecny stan odzyskiwania.

Mierzenie Odzyskiwania treningu

spoczynkowego częstości akcji serca

Naukowcy sportowi potwierdzili związek między wahaniami w częstości serca spoczynkowym a nadmiernym lub nadmiernym. Ale ten link nie jest łatwo zrozumiany ani bezpośrednio skorelowany. Wiele czynników przeszkadza w 100% wiarygodnym.

, ale mimo wszystko, miara spoczynkowego tętna pierwsza rzecz rano jest dobrym miejscem na rozpoczęcie. Pamiętaj, że codzienne różnice spoczynkowego tętna wynoszące około pięciu procent są powszechne i nie są oznakami ostrzegawczymi. Jednak wzrost większej niż pięć procent jest zazwyczaj oznaką zmęczenia lub przesadnego przekroczenia z zbyt dużej intensywności. Spadek o większy niż pięć procent jest często obserwowany w przypadkach zbyt dużej objętości ćwiczeń.

Jakość snu

Mieć problem z zasaniem w nocy, rzucaniem i odwracaniem przez całą noc i budzenie się znacznie wcześniej lub później niż zwykle mogą być oznaką nieodpowiedniego odzyskiwania.

Jasne niespokojna noc może oznaczać po prostu, że nie jadłeś wystarczająco dużo po treningu, jest zbyt gorąco w twoim pokoju lub masz zbyt wiele na myśli, ale może to również oznaczać, że wyczerpałeś hormony anaboliczne Ważne dla naprawy i odzyskiwania mięśni lub że masz zbyt dużo produkcji kortyzolu. Podobnie jak spoczynkowe tętno, może to być trudne do interpretacji i korelacji bezpośrednio.

apetyt

Jeśli nie jesteś głodny tak, jak normalnie, może to być znak, że jesteś niedostateczny i potrzebujesz dnia lub dwóch odzyskiwania.

Twój apetyt zazwyczaj maleje wraz z niedożywionym, wysokim obciążeniem treningowym i zmęczeniem. I może to stworzyć błędne cykl – cykl, który powoduje spójny ujemny bilans energetyczny i późniejszy aminokwas, kwas tłuszczowy i wyczerpanie hormonów.

Ilość bolesności mięśni

DOM (opóźnione (opóźnione Bóstwo mięśni początkowej) jest całkowicie normalną reakcją na wysoką intensywność treningu, ale może zwiększyć ryzyko obrażeń, a następnie niewystarczające odpoczynek i powrót do zdrowia.

Trwałe ból mięśni jest jednym oznaką nadmiernego kratowania i przetrenowania. Podczas gdy w niektórych etapach treningu należy spodziewać się niektórych DOMS, nie powinno to być przewlekłym stanem.

Ogólne poziomy energii

Wszyscy doświadczyliśmy tych dni, kiedy nie chcieliśmy trenować, ale skończyło się fantastycznym treningiem. Wszyscy mieliśmy też te dni, kiedy nie chcieliśmy trenować, więc nie zrobiliśmy tego i czuliśmy się o wiele lepiej. Sztuką jest możliwość odróżnienia niskiej motywacji od niedostatecznego odzyskania i niskiej motywacji od czynników niefizycznych, takich jak lenistwo lub stres po trudnym dniu w pracy.

Dobrym sposobem na ocenę tego jest to, aby ocenić Po prostu rozpocznij trening, przejdź przez rozgrzewkę, a następnie zobacz, jak się czujesz. Jeśli nadal jesteś zmęczony i ciągniesz-po rozgrzewce, prawdopodobnie jesteś niedoceniany i potrzebujesz dnia wolnego.

Ogólny nastrój

W świecie sportu, POMS (Profil stanów nastroju) po raz pierwszy zyskał przychylność psychologów sportowych pod koniec lat siedemdziesiątych. Ostatnie badania potwierdzają związek między odzyskaniem umysłu a odzyskaniem ciała, a także wpływ, jaki stan psychiczny może mieć na odzysk.