Objawy urazu zmniejszyły się o 47 procent z transcendentalną medytacją

Objawy urazu zmniejszyły się o 47 procent z transcendentalną medytacją

Objawy obejmują retrospekcje traumatycznego zdarzenia, koszmary, silny lęk, stres, depresję i unikanie społeczne.

Szacuje się, że około 7-8 procent populacji USA rozwinie PTSD w pewnym momencie swojego życia. Stan ten jest bardziej powszechny wśród niektórych grup, takich jak personel wojskowy i więźniowie, którzy są bardziej narażeni na traumatyczne wydarzenia.

W ich badaniu dr https://harmoniqhealth.com Nidich i Team postanowili zbadać, czy medytacja transcendentalna – forma medytacji, która ma na celu wprowadzenie ciała i umysłu w stanie odpoczynku – może być skuteczna w łagodzeniu objawów urazu w więźniach.

Objawy urazowe zmniejszone o 47 procent z transcendentalną medytacją

Badanie obejmowało 181 męskich więźniów z Oregon State Correctional Institution i Oregon State Penitentiary, którzy byli uważani za umiarkowane do wysokiego ryzyka objawów urazowych. Pacjenci

byli losowo przydzielani do transcendentalnej grupy medytacyjnej-obejmującej dwie 20-minutowe sesje medytacyjne dwa razy dziennie-lub grupa kontrolna niemedytacyjna przez 4 miesiące. Wszyscy mężczyźni kontynuowali swoją standardową opiekę.

więźniów w Transcendental Meditation Group, 88 procent ukończyło kurs wprowadzania pięciu sesji, podczas gdy ponad 80 procent ukończyło regularne codzienne sesje medytacyjne w całym 4-miesięcznym okresie badań.

Na początku i na końcu badania wszyscy pacjenci oceniono pod kątem objawów urazu i stresu przy użyciu listy kontrolnej objawów urazu i postrzeganej skali stresu.

W porównaniu z grupą kontrolną mężczyźni, którzy praktykowali transcendentalną medytację przez 4 miesiące, doświadczyli 47 -procentowego zmniejszenia objawów urazu – w tym lęku, depresji i problemów ze snem – a także zmniejszenie postrzeganego stresu.

Naukowcy twierdzą, że ich wyniki popierają wcześniejsze badania, które zaobserwowano związek między medytacją transcendentalną a poprawą zdrowia psychicznego w więźniach.

Jak medytacja transcendentalna zmniejsza stres, objawy urazu?

Wyjaśnienie, w jaki sposób medytacja transcendentalna wydaje się łagodzić stres i objawy urazu, dr Nidich wskazuje na poprzednie badania, które wykazały, że technika zmniejsza Zwiększona aktywność w współczulnym układzie nerwowym (SNS) i osi podwzgórze-przysadka-nadnercza (HPA).

Te regiony są związane z „reakcją lotu lub walki” – reakcją psychologiczną na traumatyczne zdarzenie, które przygotowuje ciało do walki lub ucieczki z postrzeganego zagrożenia.

„Tego rodzaju zmiany z nadmiernie pobudzonego stylu funkcjonowania do zdrowszego, stabilnego stanu funkcjonowania fizjologicznego mogą pomóc wyjaśnić, w jaki sposób praktyka TM [Transcendental Medytacja] zmniejsza objawy urazu”, mówi dr Nidich.

„Badania obrazowania mózgu i inne badania psychofizjologiczne wykazały, że medytujący TM mają mniejszą reaktywność na stresujące bodźce, co dodatkowo wskazuje na bardziej stabilny i zrównoważony styl funkcjonowania”.

Ogólnie badacze uważają, że ich wyniki zwiększają rosnące dowody, że medytacja transcendentalna może przynieść korzyści więźniom i innym osobom o wysokim ryzyku problemów psychologicznych po urazie.

„Te ustalenia, wraz z wcześniejszymi badaniami nad weteranami, aktywnym personelem wojskowym, międzynarodowymi uchodźcami i innymi populacjami zagrożonymi zapewniają wsparcie dla wartości transcendentalnej medytacji jako alternatywnego leczenia pourazowego stres. ”

Dr. Randi Nidich

Przeczytaj o badaniu, które sugeruje, że medytacja uważności może pomóc w kontrolowaniu emocji.

  • Lęk/stres
  • Psychologia/psychiatria
  • Medycyna komplementarna/medycyna alternatywna

Genom przenoszenia raka psów rzuca światło na ewolucję raka

Genom najstarszego na świecie raka-11 000-letni rak narządów płciowych u psów, który może być przenoszony podczas krycia-pomaga naukowcom zrozumieć Podstawowe czynniki, które ogólnie napędzają ewolucję raka.

Najnowsze badanie, w którym naukowcy opisują genom i ewolucję raka, zostały opublikowane w czasopiśmie Science.

Zauważają, że rak zwykle żyje i umiera z jedną osobą. Nie ma jednak potrzeby paniki, ponieważ obecnie nie ma znanego przenoszenia raka u ludzi.

Ale u psów jeden starożytny rak można złapać od innego psa, powodując guzy narządów płciowych. Badacz twierdzi, że

Genom tego raka przenosi około 2 milionów mutacji. Jest to o wiele więcej niż w ludzkich nowotworach, które zwykle mają od 1000 do 5000 mutacji.

Przy użyciu jednego rodzaju mutacji, o której wiadomo, że gromadzi się stopniowo w czasie, naukowcy stworzyli „zegar molekularny”, aby ustalić, że rak pojawił się po raz pierwszy około 11 000 lat temu.

Dr Elizabeth Murchison, autor badań z Wellcome Trust Sanger Institute i University of Cambridge w Wielkiej Brytanii, mówi:

„Genom tego niezwykłego długotrwałego raka wykazał Biorąc pod uwagę właściwe warunki, nowotwory mogą nadal przetrwać przez ponad 10 000 lat, pomimo gromadzenia się milionów mutacji. ” Co ciekawe, genom tego raka nadal przenosi ze sobą warianty genetyczne pierwotnego psa, na którym powstał rak. Zespół twierdzi, że te warianty pokazują, że pies mógł przypominać Alaskan Malamute lub Husky.

Dodają, że prawdopodobnie miał krótki, prosty płaszcz z szarym/brązowym lub czarnym zabarwieniem. Chociaż sekwencja nie mogła ustalić, czy pies był mężczyzną, czy kobietą, ujawniła, że ​​jest on wsobny.

Zrozumienie czynników napędzających ewolucję raka

u ludzi i zwierząt, nowotworów pojawia się, gdy tylko jedna komórka w ciele zmutuje i wytwarza więcej siebie. Chociaż nowotwory mogą rozprzestrzeniać się na różne części ciała przez przerzuty, naukowcy zauważają, że komórki rakowe bardzo rzadko opuszczają ciało oryginalnego gospodarza i rozprzestrzeniać się na innych.

Jedyny inny znany przenoszony rak istnieje u diabłów tasmańskich jako raka twarzy, który rozprzestrzenia się przez gryzienie.

Wzorce wariantów genetycznych w guzach z całego świata sugerują, że rak psów rozprzestrzenił się na całym świecie w ciągu ostatnich 500 lat, „podczas zarania wieku eksploracji”, mówi dr Murchison.

Naukowcy twierdzą, że nie wiedzą, dlaczego przenoszony rak powstał u oryginalnego psa. „Ale fascynujące jest spojrzenie wstecz w czasie i odtwarzanie tożsamości tego starożytnego psa, którego genom wciąż żyje w komórkach raka, które odrodził”, mówi dr Murchison.

i badanie tej sekwencji genomu pomaga badaczom zrozumieć, w jaki sposób rozprzestrzeniła się choroba i jak nowotwory stają się transmitowane.

Prof. Mike Stratton, główny autor i dyrektor Sanger Institute, mówi :

„Chociaż przenoszenie nowotworów są bardzo rzadkie, powinniśmy być przygotowani na wypadek, gdyby taka choroba pojawiła się u ludzi lub innych zwierząt. Ponadto badanie ewolucji tego starożytnego raka może pomóc nam w zrozumieniu czynników zwiększających ewolucję raka. ”

W 2013 r. Wiadomości medyczne dziś poinformowały o badaniu sugerującym, że istnieje potencjalne 320 000 nieodkrytych wirusów ssaków. Naukowcy zasugerowali, że odkrycie tych wirusów może być kluczowe dla wczesnego wykrywania i rozwijania lekarstwa na wybuch choroby u ludzi.

  • rak/onkologia

Urazowe uszkodzenie mózgu u osób starszych związanych ze zwiększonym ryzykiem demencji

Nowe badanie opublikowane w JAMA Neurology sugeruje, że dla dorosłych w wieku 55 lat i starszych urazowe uszkodzenie mózgu może być powiązane ze zwiększonym ryzykiem demencji .

To nie jest pierwsze badanie sugerujące taki link. Na początku tego roku Medical News dziś poinformowało o badaniu wykazanym, że 16% weteranów, którzy doświadczyli urazowego uszkodzenia mózgu (TBI), rozwinęło się demencję, w porównaniu z tylko 10% weteranów, którzy nie doświadczyli TBI.

Jednak badacze tego najnowszego badania-w tym dr Raquel C. Gardner z University of California-San Francisco-zauważ, że inne badania nie znalazły związku między TBI a demencją, ale takie badania miały takie badania podlegał wielu ograniczeniom.

„Nawet wśród badań, które zgłaszają pozytywny związek między TBI a demencją, istnieje znaczna zmienność w wielkości zgłoszonego ryzyka”, dodają naukowcy, „co może być spowodowane różnicami nasilenia TBI, wiekiem pacjentów pacjentów i okres obserwacji-niektóre z nich są tak krótkie jak 2 lata-wśród badań. ”

Według Centers for Disease Control and Prevention (CDC) 60% wszystkich hospitalizacji dla TBI występuje wśród osób w wieku 55 lat i starszych. Najwyższe wskaźniki wizyt ratunkowych związanych z TBI (ED), pobytów szpitalnych i zgonów występują wśród osób w wieku 75 lat i starszych.

Dr Gardner i współpracownicy mówią, że takie liczby podkreślają potrzebę lepszego zrozumienia związku między TBI a demencją – coś, co postanowili zrobić z tym najnowszym badaniem.

Umiarkowane, ciężkie TBI w wieku 55 lat lub starsze powiązane ze zwiększonym ryzykiem demencji

Wykorzystując informacje z bazy danych zdrowia wizyt ED i wizyt szpitalnych w Kalifornii, zespół badawczy zidentyfikował 164 661 pacjentów w wieku 55 Lata i starsze, u których niedawno zdiagnozowano uraz ciała TBI lub nie TBI (NTT)-złamania, które wystąpiły w obszarach ciała innych niż głowa lub szyja.

Naukowcy zauważają, że niewiele badań oceniających związek między TBI a demencją wykorzystywało pacjentów z NTT jako kontrole. W ten sposób wzmacnia wyniki badania, mówią, ponieważ łagodzi to możliwość odwrotnej przyczynowości. Pacjenci

byli obserwowani średnio 5,7 lat i nie mieli oznak demencji na podstawie badania.

Spośród 51 799 pacjentów ze zdiagnozowanym TBI, 8,4% rozwinęło się demencję, w porównaniu z 5,9% pacjentów ze zdiagnozowanym NTT. Pacjenci z TBI mieli również krótszy czas między urazem a rozwojem demencji, po 3,1 roku w porównaniu z 3,3 lata wśród pacjentów z NTT.

Dalsza analiza wykazała, że ​​umiarkowane do ciężkiego TBI w wieku 55 lat lub starsze były związane ze zwiększonym Ryzyko demencji, podobnie jak łagodny TBI w wieku 65 lat lub starszych.

Komentując swoje ustalenia, zespół mówi:

„Biorąc pod uwagę wysokie wskaźniki TBI w populacji, pierwotne zapobieganie TBI, które w tym badaniu było w przeważającej mierze (66,4%) należne do upadków, ma kluczowe znaczenie.

Wpływ łagodnego TBI utrzymywanego w średnim wieku lub wcześniej zasługuje na dalsze badania w dłuższym okresie obserwacji. Ponadto potrzebne są dalsze badania w celu zrozumienia mechanizmów demencji po TBI w celu poinformowania o wtórnych strategii zapobiegawczych. ”

Dodają, że ich badanie mają pewne ograniczenia. Na przykład wykorzystali informacje z ED i baz danych szpitalnych, w których pacjenci mogli podlegać błędnym diagnozom lub błędnym.

Ponadto brakowało im danych na temat historii rodziny pacjentów, statusu edukacyjnego i poprzednich TBI, chorób lub operacji, co mogło wpłynąć na wyniki.

W redakcji powiązanym z badaniem, dr Steven T. Dekosky z University of Pittsburgh School of Medicine, PA, zauważa, że ​​chociaż badacze cytowali pacjentów z NTT jako kontrolując siłę badania, tak jest, to jest także ograniczenie.

„Niestety, nie było grupy kontrolnej bez Trauma, która mogła odpowiedzieć na pytanie, czy NTT (tj. Sam uraz ciała) zwiększyła ryzyko demencji powyżej kontroli równoważnych wiekowej bez nie- Uraz mózgu (być może z stanu zapalnego lub innych powikłań) ”, mówi, dodając:

„ Jeśli populacja urazu nie mózgu miała wskaźniki incydentów podobne do kontroli równoważnej wiekowej nieobarwnej, można wykluczyć uraz, uraz można wykluczyć uraz Jako czynnik ryzyka i bardziej specyficzne skutki uszkodzenia mózgu można zbadać pod kątem ich wkładu w ostateczną demencję. ”

niedawno zgłoszony w badaniu ujawniającym, że dieta wzbogacona w orzech spowolniła postęp Alzheimera-najczęstszego Forma demencji – u myszy.

  • Alzheimer’s/Dementia
  • Neurology/Neuroscience
  • Seniorzy/starzenie się

Podróżni przyjmujący antybiotyki mogą pomóc w rozpowszechnianiu „Superbugów”

biegunki jest chorobą często doświadczaną przez podróżników, ale ci, którzy biorą antybiotyki, próbując poprawić swoje podróże, mogą być dalej stawianie siebie i innych. ryzyko. Nowe badanie sugeruje, że podróżnicy przyjmujący antybiotyki dla biegunki mogą zwiększyć szanse na zarażenie się superbugami.

Nie tylko to, ale podróżnicy mogą również rozpowszechniać bakterie oporne na leki na własne kraje, przyczyniając się do rosnącego problemu oporności na przeciwdrobnoustrojowe.

Według Centers for Disease Control and Prevention (CDC) biegunka podróżników jest najczęstszą chorobą wpływającą na podróżujących. Szacuje się, że 10 milionów osób-20–50% międzynarodowych podróżników-rozwija stan, zwykle występujący w ciągu pierwszego tygodnia podróży.

W większości przypadków stosowanie antybiotyków jest niepotrzebne. „Zdecydowana większość przypadków biegunki podróżnych jest łagodna i samodzielna”, stwierdza główny autor badania dr Anu Kantele.

Autorzy podają, że co roku około 300 milionów podróżnych odwiedza regiony, w których opór przeciwdrobnoustrojowy stanowi rosnące ryzyko. Spośród tych podróżników ponad 20% powraca do swoich krajów rodzinnych skolonizowanych przez oporne bakterie jelitowe.

Bakterie z rodziny Enterobacteriaceae mogą wytwarzać konkretny enzym w jelicie zwanym beta-laktamazą (ESBL). Ten enzym jest znany z promowania oporności na kilka często używanych antybiotyków.

Pomiar kolonizacji na podstawie bakterii wytwarzających ESBL

Stan CDC, że ESBL mogą być trudne do wykrycia, ponieważ działają na różne sposoby niż różne formy antybiotyków. Bakterie wytwarzające ESBL są w stanie powodować niebezpieczne infekcje, które są trudniejsze i droższe w leczeniu niż wiele innych infekcji.

W badaniu, opublikowanym w klinicznych chorobach zakaźnych, autorzy analizowali próbki kału z 430 Finów przed i po podróży poza Skandynawii przez ponad cztery noce, aby zobaczyć, ile zarabiało bakterie wytwarzające ESBL podczas podróży podczas podróży .

Uczestnicy zostali również poproszeni o wypełnienie dwóch kwestionariuszy. Pierwsza, ankieta przed podróżą dotyczącą danych osobowych, historii medycznej i trasy podróży. Po powrocie podróżni wypełnili drugi kwestionariusz, dotyczący swojej podróży i włączania pytań dotyczących możliwych objawów i przyjmowanych leków.

Naukowcy stwierdzili, że 21% uczestników zarabiało bakterie wytwarzające ESBL podczas podróży. Czynniki ryzyka zidentyfikowane dla kolonizacji były region, do którego uczestnicy podróżowali, wiek, występowanie biegunki podróżnych i stosowanie antybiotyków w leczeniu biegunki.

Wśród uczestników przyjmujących antybiotyki w celu leczenia biegunki, 37% zostało skolonizowane . Wśród podróżnych odwiedzających najbardziej ryzykowny region opornego skurczu bakterii-Azja Południowa-80% osób przyjmujących antybiotyki dla biegunki zakontraktowało bakterie wytwarzające ESBL.

Szybkość kolonizacji jest „poważna”

Żaden z 90 podróżników, którzy zostali skolonizowani przez bakterie, nie rozwijało infekcji, chociaż ryzyko rozprzestrzeniania się bakterii z Podróżni byli nadal obecni. Dr Kantele uważa, że ​​większa próbka skolonizowanych podróżników prawdopodobnie przyniosłaby przypadki infekcji.

„Ponad 300 milionów osób odwiedza te regiony wysokiego ryzyka każdego roku”, stwierdza. „Jeśli około 20% z nich jest skolonizowanych z błędami, są to naprawdę ogromne liczby.

Contents