التصنيفات
blog

Claude Bouchard, ředitel PhD, Pennington Biomedical Research

Claude Bouchard, ředitel PhD, Pennington Biomedical Research

Aby to nebyla nuda, zkuste tento pěkný parfait:

Pokračování

"Volný, uvolnit" Jell-O Parfait

Deník jako: 1/2 kusu čerstvého ovoce

1/2 hrnku připravených malých kostek Jell-O bez cukru, chlazené (příchuť dle vašeho výběru) 2 lžíce šlehané polevy bez tuku 1/2 hrnku nakrájených jahod (nebo nahradit jiným ovocem uvedeným výše)

Do skleničky na parfait nebo jiné malé skleničky nandejte 1/4 šálku kostek želé. Navrch dejte 1/4 šálku nakrájených jahod a poté 1 polévkovou lžíci šlehačky. Vrstvy opakujte se zbývajícím želé, jahodami a našlehanou polevou.

Výtěžek: 1 porce

Na porci: 55 kalorií, 2 g bílkovin, 8,5 g sacharidů, 0,3 g tuku, 0 mg cholesterolu, 1,5 g vlákniny, 75 mg sodíku. Kalorie z tuku: 5 %.

I když rozhodně nejsou "volný, uvolnit," existuje několik balených obilných produktů, které lze zvážit "téměř zdarma" při konzumaci v mírných porcích (zaznamenejte si níže uvedené porce jako 1/4 šálku škrobu bez přidaného tuku):

94% mikrovlnný popcorn bez tuku. 2 vykapané šálky = 40 kalorií, 2 gramy vlákniny Quaker Rýžové svačiny, jablečná skořice. 8 mini dortíků = 60 kalorií Quaker Rýžové Svačiny, Karamelová kukuřice. 8 mini dortíků = 60 kalorií

4. Sekce mražených dezertů

Přesně tak, lidi. Můžete dokonce najít "téměř zdarma" potraviny v sekci mražených dezertů ve vašem supermarketu. Koupil jsem si jeden druh mražených tyčinek uvedených níže a moje dívky před mladistvými si je užívaly jako chladné odpolední občerstvení.

Toto jsou produkty, které jsem našel a splňují podmínky "téměř zdarma" (Každý deník jako 1/4 šálku ovocné šťávy):

Dreyers Tyčinky z celého ovoce, bez přidaného cukru (jahoda, mandarinka a malina). 1 tyčinka = 30 kalorií, 1 gram vlákniny. (Mějte na paměti, že každá tyčinka obsahuje 2 gramy cukerných alkoholů, což jsou náhražky cukru, které mohou mít projímavé účinky, pokud jsou konzumovány ve velkém množství.) Tyčinky s ovocným džusem Dole bez přidaného cukru (jahoda, hroznové víno a maliny). 1 porce = 30 kalorií (každá porce obsahuje 2 gramy cukerných alkoholů). Klinika hubnutí WebMD – odborný sloupec Recenze Kathleen M. Zelman, MPH, RD, LD dne 10. června 2005 © 2005 WebMD, Inc. Všechna práva vyhrazena.

Přiznejme si to: Každý tu a tam vyhazuje svůj kalorický rozpočet.

Ale můžete zapomenout na staré přísloví: „Chvilka na rtech, navždy na bocích." Můžete dostat své jídlo zpět do správných kolejí. Zde je návod.

Nejprve se uvolněte

Potřebujete trochu perspektivy.

Potřebujete sníst 3 500 kalorií, abyste nabrali jednu libru tělesného tuku. Jedna neplánovaná pochoutka – plátek dortu, hranolky nebo dokonce bohaté jídlo – pravděpodobně na měřítku zásadní rozdíl neudělá.

„Nazýváme to ‚časové limity‘ a bereme je všichni,“ říká výživová poradkyně ze San Antonia Rebecca Reeves, RD. „Nikdo není dokonalý ve svých stravovacích návycích. Musíme se naučit, že si k tomu dáváme povolení, a jakmile to skončí, měli bychom se vrátit ke stravovacímu plánu, který běžně dodržujeme.“

Cílem je neudělat si z toho zvyk.

“Většina lidí se přejídá někde mezi 500 a 1500 kaloriemi každý den,” říká kardiolog Allen Dollar, MD, odborný asistent medicíny na Emory University v Atlantě.

Nevzdávej se

Příliš mnoho dietářů hází ručník do ringu po marnotratnosti, říká Kathleen M. Laquale, PhD, nutriční terapeutka a sportovní trenérka.

„Možná se budete cítit poraženi a řeknete si: ‚Ach, shodil jsem dietu… a sakra s ní,‘ říká Laquale.

„Když si to přeženeš, nebuď sebepodceňující. Jeden den se přejídáte; vraťme se znovu na trať. Druhý den si více uvědomme velikost porcí.”

Omezte trochu, ale ne příliš

Nesnažte se dohnat přebytečné kalorie vynecháním jídla další den. To vás nechá hladovět.

Místo toho omezte celý den řadou malých jídel plných ovoce a zeleniny. Jejich vláknina vám pomůže cítit se sytí, říká Joan Salge Blake, RD, klinická docentka na Bostonské univerzitě.

Počkejte, až budete mít hlad. Pak si dejte lehkou snídani, jako je miska nízkotučného jogurtu a lesního ovoce. Dopolední svačina: kousek ovoce a unce nízkotučného sýra Oběd: velký salát s libovými bílkovinami, jako je ryba nebo kuřecí maso, nebo celozrnná pita kapsa s hlávkovým salátem a tuňákem nebo krůtím masem Odpolední svačina: šálek zeleninové polévky a pomeranč Večeře: kousek ryby a hodně zeleniny

Pokračování

Přeskočte měřítko

Po hostině můžete vážit více. Není to proto, že jste přibrali tělesný tuk, ale kvůli zadržování vody z extra soli, která byla v jídle, které jste jedli.

Takže se nevažte. Salge Blake svým klientům říká, aby se vážili v pátek, kdy je pravděpodobné, že budou mít nejnižší váhu, protože lidé mají tendenci přehánět se častěji o víkendech než ve všední dny.

Držte se svého běžného cvičení

Cvičení je dobrý nápad. Ale nedělejte megatrénink, abyste se pokusili spálit všechny kalorie, které jste právě snědli.

„Pokud se přetížíte a uděláte více, než je vaše běžná rutina, můžete si natáhnout sval, zranit kloub. Takže se může dostavit svalová bolest. Pak nemůžete cvičit,“ říká Laquale.

Sledujte, co jíte

Stanovte si cíl pro denní kalorie a zapisujte si, co jíte. To vám pomůže udržet si povědomí o tom, co jíte, říká Dollar.

"Musíte být při vědomí pokaždé, když vaše ruka přejde z talíře do úst.“

Funkce WebMD Zhodnotila Brunilda Nazario, MD dne 19. června 2013

Zdroje

ZDROJE:

Rebecca Reeves, DrPH, RD, výživová poradkyně, San Antonio.

Allen Dollar MD, vedoucí kardiologie, Grady Memorial Hospital; odborný asistent medicíny na lékařské fakultě Emory University.

Kathleen M. Laquale, PhD, ATC, LAT, licencovaná dietní výživová poradkyně; trenér atletiky; docent, Bridgewater State University v Massachusetts.

Joan Salge Blake, MS, RD, LDN, klinická docentka, Boston University.

Výskyt obezity mezi americkými muži se za pouhých 25 let zdvojnásobil a to nás zabíjí. Průzkum z roku 2004 zveřejněný v Journal of the American Medical Association zjistili, že 71 % mužů ve věku 20 let a více mělo nadváhu a 31 % bylo obézních. Stejný průzkum provedený na konci 70. let zjistil, že 47 % mužů mělo nadváhu a 15 % bylo obézních.

Věda pátrá po příčinách obezity a zkoumá roli genů, jídelníčku těhotných žen a stravovacích návyků miminek. Ale sečteno a podtrženo: Většina z nás se usadila v sedavém životním stylu a má problém odolat pokušení levného a bohatého jídla, které naše kultura nabízí.

Největší zdravotní problémy mužů s nadváhou

Není dobré být tlustý, ale je prostě tolik dobrého jídla a tolik způsobů, jak se zabavit z otočného křesla nebo gauče. V důsledku toho nás ohrožuje řada zdravotních problémů spojených s obezitou, pokud se nenaučíme, jak se dříve odstrčit od stolu a vyrazit ze dveří na procházku nebo něco rychlejšího častěji.

„Až dosáhnete 35 let,“ říká George L. Blackburn, MD, PhD, „nepotřebujete přibírat další váhu.“ Blackburn je vedoucím katedry výživy S. Daniela Abrahama na Harvard Medical School a říká WebMD, že jak muži stárnou, svaly mají tendenci být nahrazovány tukovou tkání. Protože tuková tkáň nepotřebuje stejné množství energie, aby se udržela, přibíráte na váze. Ale pokud jste od vysoké školy přibrali více než 20 liber, říká Blackburn, něco o vašem výběru jídla a cvičebním programu není v rovnováze. “Musíte běhat, ne chodit,” říká, “abyste navštívili poskytovatele zdravotní péče, který má zkušenosti s hledáním zdravého životního stylu.”

oficiální webové stránky candidol

Zatímco ženy zatěžují své boky, prsa a končetiny, muži je shromažďují kolem pasu, kde cirkuluje v játrech a způsobuje metabolické problémy, jako je cukrovka. Přidaná váha vás vystavuje riziku srdečního infarktu, rakoviny, hypertenze a spánkové apnoe. Může také ovlivnit váš sexuální život a ztížit cvičení a radost ze svých dětí.

Pokračování

Mohou geny způsobit obezitu u mužů?

Jak jsme tak ztloustli? “Je zřejmé, že obezita má genetickou složku,” říká Barbara Rolls, PhD. Rolls je držitelem katedry Helen A. Guthrie v oboru nutričních věd na Pennsylvania State University. „Ale,“ dodává, „nárůst obezity zjevně nemůže být způsoben genetickými změnami. Nevyvíjíme se tak rychle.”

To znamená, že pokud jde o tloustnutí, ne všichni muži jsou stvořeni sobě rovni. Genetické rozdíly jsou jasné ze studií provedených Claudem Bouchardem, PhD, z Pennington Biomedical Research Center na Louisianské státní univerzitě. Kontrolované porce potravy byly podávány po dobu 100 dnů sadám jednovaječných dvojčat. Zatímco přírůstek hmotnosti byl u každého páru dvojčat podobný, mezi páry se dramaticky lišil. Některé skupiny dvojčat přibraly během experimentu s „překrmováním“ pouhých osm kilo, zatímco jiné přibraly až 26 kilogramů.

Všichni známe pár mužů, kteří dokážou všechno nacpat a nacpat do svých dřevěných nohou a přitom vážit, co dělali na vysoké škole. Někteří lidé jsou náchylnější k přibírání na váze než jiní a výzkumy ukazují, že rychlé přibírání na váze v kojeneckém věku je spojeno s vyšším rizikem obezity dospělých.

„Nevíme, zda je přibývání na váze v kojeneckém věku příčinou obezity, nebo zda jsou oba řízeny stejným genem nebo možná kulturními praktikami,“ říká Nicolas Stettler, MD, MSCE, profesor pediatrie na univerzitě. z Pensylvánie. Ale může se klidně stát, že někteří z nás si v dětství vytvořili metabolické vzorce, které nadále ovlivňují naše stravovací návyky po celý život.

Ale geny nevysvětlují nárůst obezity. „Myslím, že můžeme bezpečně říci, že na konci dne je příčinou obezity jíst více, než potřebujete pro svou fyzickou aktivitu,“ říká Stettler. “Jíme více a dostupnost více sedavé zábavy vede lidi k tomu, aby byli sedavější.”

Větší porce plodí větší chuť k jídlu, což může vést k obezitě

Muži jedí o 70 % více na posezení než ženy, říká Rolls WebMD. Ale říká, že muži jsou „prapůvodní žací stroje“. Mají tendenci více naslouchat svému tělu, zatímco ženy jedí to, co si myslí, že jíst mají.

Pokračování

Rolls věří, že největší změnou ve stravovacích návycích je velikost porcí, která začala růst v 70. letech 20. století v restauracích a knihách receptů. Supersizing se pak v 80. letech skutečně rozjel. Mohlo by se zdát logické předpokládat, že když člověk sní opravdu velké jídlo, ustoupí v následujících jídlech nebo dnech. Ale Rollsův výzkum ukázal, že tomu tak není.

Ve své laboratoři krmí lidské pokusné subjekty velkými porcemi, aniž by jim to řekla, a pozoruje, jak reagují. Reagují tak, že se vyřádí. Během 11 dnů v nedávném experimentu vysála překrmená skupina o 5 000 kalorií více než „kontrolní“ skupina, která dostávala zdravá, kompletní jídla, ale s poloviční velikostí porcí.

Je zřejmé, že existují vlastní zájmy ve prospěch prodeje většího množství jídla a pití, i když to přispívá k šíření epidemie obezity. „Od stánku s popcornem v kinech až po rychlé občerstvení, měli nás ti nejzkušenější reklamní lidé na světě,“ říká Blackburn. “Pořád nám říkají, že je naším právem být okamžitě uspokojen. No, každou minutu se narodí nějaký blázen a ty jsi blázen, když si necháš za 20 let přibrat víc než 20 kilo.”

Bránit se: Jak větší porce lze použít k zastavení nárůstu obezity

Když přijde na hledání řešení tukové epidemie, Rolls uvažoval pragmaticky. Její výzkum jí řekl, že bude těžké přesvědčit lidi, aby jedli menší jídla. Takže se zaměřila na to, aby je povzbudila, aby jedli méně energeticky vydatná jídla.

Například miska Cheerios poskytuje stejné kalorie jako několik polévkových lžic granoly. Jak ale podotýká v Objemový jídelní plán: Techniky a recepty pro pocit sytosti s méně kalorií (Morrow Cookbooks, 2005), jíst větší porci Cheerios je uspokojivější než jíst menší porci granoly. “Větší je lepší, když je nízkokalorické,” říká Rolls. “Velké porce salátu a polévky vás mohou zasytit a vytlačit jiná, energeticky bohatší jídla.”

Blackburn tleská Rollsově knize. Ale také si myslí, že vláda by měla zasáhnout, aby podpořila zdravější stravování tím, že bude účtovat daň z nezdravých potravin a nabízet pobídky za nákup zdravých potravin. “Ale lidé, kteří vlastní nezdravé jídlo, vám to nedovolí,” říká. “Řeknou, že lidé jako já jsou blázni a je vaším právem mít mizerný život a umět se vyřádit.”

Pokračování

Hledá se lék na obezitu

Genetický výzkum dává naději, že za 10 nebo 20 let mohou existovat nové léky na léčbu obezity. Ale existuje více než 25 kandidátních genů, které se podílejí na abnormálním přírůstku hmotnosti, a každý člověk může mít 12 nebo tak z nich, všechny tvoří velmi malý příspěvek. Je tedy nepravděpodobné, že by farmaceutické společnosti našly senzační léky, které mohou působit proti účinkům všech těchto genů společně. “Bude velmi těžké mít léky poháněné vaší osobní predispozicí,” říká Bouchardová.

Mezitím však podle Blackburna „nejbláznivější věc, kterou můžete udělat, je přejídat se a málo cvičit.“

Funkce WebMD Zhodnotil James E. Gerace, MD dne 01. června 2007

Zdroje

ZDROJE: George L. Blackburn, MD, PhD, Division of Nutrition, HarvardLékařská fakulta. Barbara Rolls, PhD, Ústav nutričních věd, PennStátní univerzita. Claude Bouchard, ředitel PhD, Pennington Biomedical ResearchCenter, Louisiana State University. Nicolas Stettler, MD, MSCE, University ofpro pocit sytosti při méně kaloriích, Morrow Cookbooks, 2005. Young, L. andNestlé, M. American Journal of Public Health, 2002; sv 92: str. 246-249.Centra pro kontrolu a prevenci nemocí, Národní centrum pro zdravíStatistika: „Prevalence nadváhy a obezity mezi dospělými. Ogden C. a kol.JAMA, 5. dubna 2006; sv 295(13): str. 1549-1555. Bouchard, C. a kol.New England Journal of Medicine, 24. května 1990; sv. 322(21): str1477-1482. Ello-Martin, J. et al, American Journal of ClinicalVýživa, 2005; sv. 82 (suppl): str. 236S-241S.

© 2008 WebMD, LLC. Všechna práva vyhrazena.

Halloween je za rohem a není daleko za ním, svátky – to vše láká naše odhodlání hubnutí se spoustou sladkých dobrot. Cukry číhají všude, od zřejmých zdrojů (bonbóny, limonády, koláče a sušenky) až po ty skryté (kečup).

Cukr se spolu s levným a široce používaným sladidlem s vysokým obsahem fruktózy kukuřičným sirupem stal obětním beránkem epidemie obezity. Mnoho kritiků poznamenává, že rostoucí míra obezity je paralelní se zvýšeným používáním kukuřičného sirupu s vysokým obsahem fruktózy.

Ale jsou sladidla opravdu tak špatná?

Proč milujeme sladkosti

Pravdou je, že si můžete dát svůj dort a sníst ho také – pokud to budete dělat s mírou. Samozřejmě to zní dost snadno, dokud nebudete čelit sladkostem, které volají vaše jméno!

Zvládnout chutě na sladké vyžaduje trochu porozumět tomu, kde se skrývají sladidla, a také vědě a povaze cukrů.

Studie na kojencích potvrzují, že je lidskou přirozeností upřednostňovat sladkosti před potravinami, jako je zelenina, která má spíše získanou chuť.

Milujeme sladké, protože nejen dobře chutná, ale také se cítíme dobře. Konzumace jednoduchých sacharidů (jako jsou sladkosti) zvyšuje mozkovou chemickou látku serotonin, což může pomoci zlepšit náladu. Stres snižuje hladinu serotoninu, což může pomoci vysvětlit, proč někteří lidé sahají po sladkém, když se cítí ve stresu.